Electrician echipamente electrice si energetice (m/f/d)

Domeniu de activitate:  Producția de semințe
Localitatea:

Brăila, Muntenia, RO

Compania:  KWS Seminte S.R.L. (0088)
Tipul contractului:  Normal
Normă întreagă:  Da
Local/ Remote (online):
ID post:  13505

KWS Semințe S.R.L caută un Electrician echipamente electrice si energetice (m/f/d) pentru locația Brăila. Pentru această poziție oferim un contract de muncă nelimitat și cu normă întreagă.

Principalele responsabilități:

  • Instalarea de cablaje şi canale electrice pentru utilajele şi echipamentele nou instalate; conectarea cablurilor electrice la utilaje şi echipamente şi conectarea cablurilor şi circuitelor între utilaje şi echipamente.
  • Mentenanţa preventivă autonomă a echipamentelor electrice din fabrică (verificarea independentă, de rutină, a transformatoarelor, motoarelor, accesoriilor de iluminat, reductorilor, panourilor de control, în conformitate cu recomandările producătorului şi listele de verificare)
  • Responsabil cu monitorizarea şi verificarea componentelor electrice ale echipamentelor din fabrică pe parcursul întregii campanii de procesare, precum şi cu soluţionarea oricăror provocări tehnice ce pot apărea pentru a minimiza perioada de nefuncţionare
  • Ţinerea inventarului de piese de schimb şi instrumente electrice; comunicarea necesarului de piese de schimb Directorului Mecanic şi de Transport.
  • Realizarea controlului general, al mentenanţei, reparaţiilor şi înlocuirii componentelor electrice ale tuturor utilajelor de pe teren şi echipamentelor din fabrică, pe parcursul perioadei de probă dintre campanii
  • Îndeplinirea tuturor procedurilor în materie de sănătate şi siguranţă, în timpul operării utilajelor, dispozitivelor, instrumentelor, substanţelor periculoase sau a oricăror alte asemenea activităţi cu potenţial de risc.

Profilul candidatului:

  • Studii adecvate: Electrician calificat
  • Experienţă de muncă: minim 1 an în inginerie electrică sau pe orice alt post tehnic asociat
  • Cunoştinţe actualizate în industrie, în special în domeniul echipamentelor şi utilajelor asociate cu procesele de producţie şi procesare.
  • Abilități sociale:
  • Obişnuit să acţioneze independent în cadrul şi limitele domeniului specificat de sarcini de lucru.
  • Fire analitică şi precisă.
  • Rezistenţă la sarcini de lucru cu caracter repetitiv
  • Rezistenţă la oboseală şi apt din punct de vedere fizic.
  • Capacitatea de întocmire a unor rapoarte consistente.
  • Capacitatea de a acţiona în interesul şi beneficiul companiei în cadrul activităţilor zilnice

Beneficii:

  • Pentru că suntem o companie de familie, suntem ghidați de valori precum apropierea, încrederea reciprocă, viziune pentru viitor și independență, creând astfel o atmosferă de lucru deschisă și pozitivă. Respectarea principiilor etice este o prioritate pentru noi.
  • Conform motto-ului nostru "Make yourself grow", dezvoltarea profesională și personală a angajaților noștri este foarte importantă pentru noi.
  • De asemenea această poziție include un pachet salarial atractiv și abonament medical

Deveniți parte a poveștii de success KWS și alăturați-vă echipei noastre!
Dacă v-am trezit interesul, vă invităm să aplicați online și să trimiteți toate documentele necesare (scrisoare de intentie, curriculum vitae, certificate relevante)

Despre KWS
KWS este una dintre principalele companii de cultivare a plantelor din lume. În anul fiscal 2022/2023, peste 5.000 de angajați din peste 70 de țări au generat vânzări nete în valoare de aproximativ 1,8 miliarde EUR. KWS este o companie cu tradiție de familie care funcționează independent de peste 165 de ani. Aceasta se ocupă cu cultivarea plantelor și cu producția și vânzarea semințelor pentru porumb, sfeclă de zahăr, cereale, legume, rapiță și floarea-soarelui. KWS utilizează metode de top de cultivare a plantelor pentru a îmbunătăți recoltele agricultorilor și rezistența la boli, dăunători și stres abiotic. În acest scop, compania a investit peste 300 milioane EUR în anul fiscal anterior în cercetare și dezvoltare. Pentru mai multe informații vizitați: www.kws.com/career. Urmăriți-ne pe LinkedIn® la https://linkedin.com/company/kwsgroup/.

Informațiile legate de protecția datelor pentru cadidați pot fi accesate aici: www.kws.com/dataprotection. Pentru a accesa documentul selectați țara în care este publicată poziția la care ați aplicat.